Hakkımda

ParsKitap, 2019 Kasım ayının başında “İstemeyi bırak ve yap” mottosuyla yazmaya başlamış bir bireydir. Ne bir kitapevi, ne bir matba, ne de kar amacı olan bir ticari kuruluş, sadece kendini geliştirmeye çalışan bir okurdur. Peki neden gerçek ad soyad değilde “ParsKitap” sorusunun cevabını şu bağlantıdaki yazısında anlatmaya çalışmıştı.

Kimdir?

Kimdir “ParsKitap” görünümlü okur, 2015 Hacettepe Bilgisayar mezunu. Evli. Bilim kurgu, fantastik edebiyat ve türk mitoloji kitapları sever, okur,yazmayı ister, yazmayı sever ve yazar, izler. İngilizceye merakı vardır çünkü türkçe çevirisi olmayan onca kitap okuyabilir. Teknolojiyle arası iyidir. Yazılımcıdır aynı zamanda.

Neyi Neden Yazıyor?

Yazma süreci onun için, tamamen birşeyler öğrenme sürecidir. Herkes gibi bildiklerini yazan değil yazdıkça bilen ve öğrenendir. Yazacak olmak heyecanlandırır onu, dolaylı ya da doğrudan öğreneceklerinden dolayı. Planlı ve programlı yaşamayı ve disiplini seven biridir. Dolayısıyla yazacaklarını kategorize etmek ve kendine yol çizmek adına planladığı yazıya şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Buyurmaz Mısın?

Sende okuduğun kitaplar, yazılı eserler hakkındaki düşünce ve yorumlarını ParsKitap.Site’de isminle birlikte yayınlansın istiyorsan, iletişim formuna veya mail adresine (tektirnakcom@gmail.com) ismini ve yazını gönder. Yazın incelendikten sonra seninle iletişime geçilecek ve yayınlanacaktır.

Sözün Özü?

Okuyor, sonra da yazmaya çalışıyor. Elinden geldiğince. Her köşede. Her saat. Çok satanları değil de, çok okunması ya da hiç okunmaması gerekenleri. Ord. Prf. Dr. Ali Fuat Başgil hocanın dediği gibi; “Çalışmak için müsait vakit ve saat bekleme. Bil ki her gün, her saat çalışmanın en uygun zamanıdır. Çalışmak için müsait yer ve köşe arama. Bil ki her yer, her köşe çalışmanın en uygun yeridir”.

Kısacası?

Kelimeler ruha şifa olabiliyorsa, yazmak şifadır diye düşünür. Bundan mütevellit kendine ve çevresine şifa olma niyetinden gayrı maksadı yoktur. Kendine çıktığı bu yolculuğunda, okuduğu kitaplar arkadaşı, yazdığı yazılar ise attığı adımlar olacaktır. Kısacası, istemeyi bıraktı ve yaptı vesselâm.

1 Ping

  1. Pingback: Merhaba, yayınevi misiniz? – Tek Tırnak

5 Yorum

    1. Cevap

      Yazdığım yazılar, attığım adımlar olacaktır. Bir kitap yayınlamayı elbetteki çok istiyorum ileride ama ne hakkında olacağından henüz bir fikrim yok malesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.