tek’tırnak. Kitap İhtiyaç Etkinliği

GÜNCEL DURUM

Etkinlik katılım sayılarının son güncellenme tarih ve saati: 14.02.2020 – 15:37

Kitap Talep Eden

Katılımcı Sayısı

Kitap Bağışı Yapmak

İsteyen Katılımcı S.

TOPLAM KATILIM
21 12 33

AMACI

Kitap İhtiyaç, tektirnak.com blog organizesinde ilki gerçekleştirilen bir etkinliktir. İhtiyaç sahipleri ile kitap bağışı yapmak isteyenleri bir araya getirmeyi hedefleyen, maddi kaygı gütmeyen ve tamamen sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirilmek istenen bir etkinliktir.

Etkinlik başvurularında talep eden katılımcılara, talep edecekleri kitap konusunda herhangi bir sınır ya da kriter koymayı uygun görmedik. Amacımız talep eden katılımcının ihtiyacı ne ise onu yazabilmesi.

Diğer taraftan bağış yapan katılımcıların başvurularında olabildiğince kriter koymaya çalıştık. Örneğin karşılayabileceği tutar, bağış yapmak istediği hedef kitle ve bağışlamak istediği kitap adedi gibi. Bu sayede bağış yapmak isteyen katılımcı etkinlik sürecinde herhangi bir süprizle karşılaşmamaış olacak, neyi düşünerek katılım sağladıysa onu bulacak etkinlik sonunda.

SÜRECİ

 1. Taleplerin Toplanması : 06.02.2020 tarihinden itibaren taleplerin toplanmasına başlanacak olup, 10.02.2020 saat 23:59 itibariyle tamamlanacaktır.
 2. Değerlendirme : Toplanan taleplerin geçerliliği ve ‘talep eden – bağış yapan’ dengesinin gözetilmesi adına gerekli değerlendirmeler yapılacaktır.
 3. Kitapların Gönderimi : Yapılan değerlendirmeler sonucunda, hangi bağışçının hangi kitabı hangi adrese yollayacakları 1000K hesabına ve mail adresine mesaj atılacak ve tektirnak.com/kitapihtiyac adresinden açıklanacaktır.

GENEL KURALLARI

 1. Etkinliğe katılım gönüllülük esasına bağlıdır.
 2. Etkinliğe ‘Bağış Yapan’ ya da ‘Talep Eden’ olarak olarak katılım sağlayabilirsiniz. Her ikisine aynı anda kayıt olduğu tespit edilen kişiler, sergiledikleri davranıştan ötürü etkinlik dışı kalacaklardır.
 3. Kırmızı ile işaretlenen alanların doldurulması zorunludur.
 4. Yanlış, eksik ve art niyetli doldurulan formlar, başkalarının hakkına girmemek adına geçersiz sayılacaktır.
 5. Etkinlik boyunca tüm katılımcılarla iletişim e-posta üzerinden sağlanacak olup, aşağıdaki alana kullandığınız bir mail adresini yazmanız ya da gireceğiniz mail adresini etkinlik süresi boyunca takip etmeniz gerekmektedir.

TALEP EDEN KURALLARI

 1. Her katılımcı sadece 1 (bir) adet kitap talebinde bulunabilir.
 2. Gerçekten ihtiyacı olanların hakkına girmemek adına, yalan ve yanlış bilgilerle katılım sağlanmaması gerekmektedir. Hak ve hukuku gözetelim.
 3. Talep edeceğiniz kitabın bilgilerini doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz.
 4. Talep ettiğiniz kitabın internet üzerinden satışta olduğunan emin olunuz. Kitap teminleri bağışçılar tarafından internet alışverişi ile sağlanacağını unutmayınız.
 5. Talep ettiğiniz kitabın adresinize ulaşabilmesi için kargo adresinizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz.
 6. Yukarıda yapılan uyarıları dikkate almayıp, bilerek ya da bilmeyerek yapılan hata ya da art niyetli davranışlardan doğacak mağduriyetlerden sorumlu değiliz.

BAĞIŞ YAPAN KURALLARI

İhtiyaç sahibi okurların taleplerini karşılamak adına büyük ya da küçük, az ya da çok hiç farketmeksizin yapacağınız destekler için şimdiden teşekkür ederiz.

 1. İhtiyaç sahibi okurların mağduriyetlerden olmamaları adına, ‘Bağış Yapan’ olarak formu doldurmuş her katılımcımızın gerekli hassasiyeti göstererek, daha sonradan vazgeçmek gibi bir durumla karşı karşıya kalmayacağımızı temenni ediyoruz.
 2. Dolduracağınız formdan da anlaşılacağı üzere mümkün olduğunca soru sorarak yapacağınız bağışın nitelik ve niceliğini belirlemeye çalışıyoruz. Bu sebeple soruları dikkatle okuyup doğru girdiğinizden emin olunuz.
 3. Etkinliğin ‘Telep Toplama’ süresinin bitiminin ardından yapılacak ‘Değerlendirme’ süreci başlayacak olup bu süreçte yaptığınız seçimlere uygun olarak ‘talep eden – bağış yapan’ eşleştirmesi sağlanacaktır.
 4. Yukarıda yapılan uyarıları dikkate almayıp, bilerek ya da bilmeyerek yapılan hata ya da art niyetli davranışlardan doğacak mağduriyetlerden sorumlu değiliz.

FORMU DOLDUR

Yukarıda yazılan bilgi, açıklama ve uyarıları okuduktan sonra, etkinliğe katılmak için aşağıda bulunan ‘Etkinliğe Katıl’ butonuna tıklayarak gerekli formu doldurabilirsiniz.

Etkinliğe Katıl

 

4 Yorum

 1. AvatarAnonim Cevap

  Güzel etkinlik evet ama sonucunda hayalini kurduğunuz kitaplar gelmiyor … Öylesine yapılmış bir şey oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.